O zraněních žen

Přestože na většině mých seminářů pracujeme s tématy, která jsou vlastní ženám i mužům, mám jeden seminář určený výhradně ženám, zaměřený na ženská témata. Jmenuje se Všechny tváře ženy (viz tady) a čas od času ho zařazuji do svého programu. Věnujeme se tam vnitřním archetypům, které působí v pozadí ženské psychiky, dále se zamýšlíme nad osudy žen v našich rodech a ladíme se na jejich sílu, ale část dne je věnovaná i bolestivějším prožitkům ženství, a to ženským zraněním.

Na ženská zranění se zaměřujeme jednak z hlediska individuálního, tedy pohlížíme na svá osobní zranění prožitá v tomto životě, ale také z hlediska společensko-historického. Možná si ne každý uvědomuje, že všechna zranění a traumata, která kdy ženy na planetě zažívaly, neseme zaarchivované ve své genetice a na nevědomé úrovni nás ovlivňují. Že odtud pramení mnoho našich strachů a dalších negativních emocí. Že se na tyto nevědomé strachy nabalují naše osobní prožitky a jsou jimi posilovány.

Řadu silných traumat, které dříve ženy zažívaly, můžeme v dnešní západní kultuře vnímat jako dávnou minulost. Dnes nejsme prodávány do otroctví, nejsme válečnými kořistmi, nejsme postaveny na úroveň hospodářských zvířat a ani nejsme upalovány na hranicích. Jiná zranění však překonala tyto brány času. Stále jsme opouštěny, podváděny, nemilovány, zostuzovány, jsme tlačeny do rolí, ve kterých být nechceme, a tak dále.

S kolektivními traumaty žen pracujeme ve speciální meditaci, kterou tu není možné zveřejnit, ač je velmi uzdravující. Není to proto, že bych si ji chtěla „syslit“ pro sebe, ale ladím ji skrze sebe a na dálku by byla nepřenosná. Podělím se ale o vizualizační meditaci z březnového brněnského semináře. Můžete se v ní podívat na svá osobní zranění, na své bolístky, a uvolnit ze sebe jejich záznamy. Jenom si tiše sedněte, začněte vnímat svůj dech a ponořte se do následující nahrávky.

(Upozorněni: Tato nahrávka není určená pro řešení závažných traumat vyžadujících hlubší terapeutickou práci)

 

4 thoughts on “O zraněních žen

  1. Milá Gabinko, moc Vám děkuji za pěknou meditaci.Mám pěkný pocit a spokojenou náladu.
    Přeji pěkné dny

  2. DĚKUJI DĚKUJI DĚKUJI
    Nádherná meditace. Vždy se moc těším na vaš blog a užasné meditace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *