Z-Ostra

Tak jsem si říkala, že první poprázdninový článek bude vlídný, jemný, přemýšlivý… Ale pak jsem narazila na rozhovor s MUDr. Hrušovským, který v motorkářském  velmi zostra sází to, co já jenom pomalinku po kapičkách dávám mezi řádky. Maestro se nebojí. A já také ne. Tady ho máte, myslet si o něm můžete, co chcete, ale zkuste zavnímat větu o tom, že od jistého dne letošního roku přestalo platit staré lodní právo a platí právo zdrojové, podle něhož člověk patří jenom sám sobě… A zkuste se ptát sami sebe, co to znamená a zda jsme schopni si svoji moc nad sebou opravdu vzít zpátky.

A další tip z lékařského prostředí, můj spřízněnec a oblíbenec Tomáš Lebenhart a jeho poznámka o právu a snad i povinnosti být divochem a rebelem v TOMTO článku.

K jeho zamyšlení nad absurditou čísel bych ještě přidala připomenutí zimního období let 1995/1996, kdy tu v republice proběhla několikatýdenní vlna silné chřipky komplikované plicními problémy, při níž zemřelo přibližně 1 500 osob týdně, v součtu téměř 12 000 osob (čísla nejsou přesná, ale řádově by měla takto souhlasit). Jediným opatřením byl zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních a krátké chřipkové prázdniny. A chřípka jak přišla, tak odešla, bez paniky. Nerozjela se obrovská strachová vlna jako v letošním roce… a jen pro připomenutí, už to tu bylo psáno, dle Germánské nové medicíny jsou virové zápaly průdušek a plic hojivou fází strachových konfliktů.

Další věc, která mě snad ani nepřekvapila. V minulém víkendu proběhly obrovské protesty proti vládám v několika zemích.. A naše média? Ticho po pěšině… Zprávou dne v nich byl případ devadesátiletého seniora, který se postavil pětatřicetileteému lupiči. Přijde mi to poněkud absurdní, se vší úctou k němu…
V Berlíně odhad účasti kolem 2,5 milionů lidí, podpořit je přiletěl Robert F. Kennedy Jr. a pronesl tento proslov:

Velká demonstrace v Londýně, kde promluvil i David Icke – překlad tady po kliknutí:  DI London

Tak jsme září nezačali zrovna „sluníčkově“. Nechávám však volnost tématům, aby si řekla ve správném čase o pozornost. A ač nejsem barikádovým bojovníkem, Lev ve mně spát nechce. Další text v pořadí bude vlídný, jemný, přemýšlivý. Snad.

 

 

2 thoughts on “Z-Ostra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *