Jak opustit projekce

K tématu, o kterém jsme si povídali tento týden na podvečerním meditačním setkání,
a k nahrávce, kterou najdete na konci tohoto článku, mě inspirovala jedna z nových přednášek
Pjéra la Šé´z o Projekci ve vztahu. Podívat se na ni můžete tady:

Projekce je tématem, se kterým se potkáváme všichni a téměř neustále. V podstatě žijeme ve světě projekcí, kdy vše, co vnímáme, prochází filtrem našich smyslů, naší mysli a našich emočních záznamů. Na základě této „filtrace“ si tvoříme své světy, projektujeme svoji realitu. Problém je, že tak činíme nevědomě a máme tendenci projektovat na vnější svět a na druhé lidi své vlastní stíny. Pjér o tomto iluzivním světě plném domněnek a o tom, co to přináší do mezilidských vztahů, mluví velmi podrobně.

Jedinou cestou, jak z toho ven, je tzv. sebereflexe, jejímž základem je zpochybňování. Je to umění zastavit se a položit do nitra sebe otázku, zda jsme si opravdu jisti, že je náš názor, naše přesvědčení, naše konstatování, založeno na pravdivém základě. Psala jsem vloni obsáhlejší článek na toto téma: O pochybách a zpochybňování, doporučuji ho k přečtení.

Ze světa projekcí není dosud možné plně vystoupit, protože schopnost vidět skutečnost takovou, jaká opravdu je, je znakem velmi vysokých frekvencí lidského vědomí. Na cestu sebereflexe a zpochybňování se však vydat můžeme a pro snadnější vykročení je tu následující vizualizace. Stačí zavřít oči, volně dýchat a představovat si:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *