Knižní okénko 13 + video

DOPLNĚNO o odkaz na rozhovor.

Po delší době úplně volný víkend. Měla jsem v plánu řadu činností, kterým jsem se chtěla věnovat, ale nakonec jsem všechny odložila a většinu času jsem si četla. Ani nepamatuji, kdy naposled jsem přečetla čtyři sta stran „jedním dechem“. Dříve to bylo běžné, ale nějak se to postupem let proměnilo a čtu pomaleji, po částech. knížky odkládám a vracím se k nim.

Nová knížka od Davida Ickea. Trochu jiná, než ty dřívější. Píše tu víc o sobě, o svém životě, o tom, jak ho od dětství „vesmírný režisér“ připravoval na to, čemu se bude věnovat, jak ho život krok za krokem směroval na místo, kde je nyní. Samozřejmě tu najdeme i fakta, citace, důkazy… o řízení světa, o bláznivém období posledních let. Ale asi nejvíc se v knížce věnuje rozdílům mezi skutečnou a falešnou realitou a tomu, jak je naše vědomí skrze mysl uvězněno ve falešné simulaci. A o možné cestě, jak z toho ven.

Davida sleduji už tak dvacet let, od chvíle, kdy tu začaly vycházet první překlady jeho textů a posléze i jeho knížky. V něčem mi je od začátku blízký. A za tu dobu musím konstatovat, že většina z toho, co se mi tehdy zdálo zčásti fantasmagorií, se už projevila v realitě. Byla jsem na jeho celodenních přednáškách v Praze v letech 2010 a 2016. S tou druhou mám spojenou hezkou vzpomínku.

Přednáška probíhala v Lucerně a součástí bylo i představení Davidovy nové knihy. Po skončení přednášky se velká část osazenstva Lucerny zvedla a směřovala do zákulisí, pro podpis. Autogramiáda sice ohlášená nebyla, ale co kdyby. S mými kamarádkami jsme se vydaly opačným směrem. Jednak přece „nekráčíme s davy“ a navíc nás u jednoho bočního vchodu měla naložit do auta další kamarádka. Vylezly jsme ven, rozhlédly se, auto zatím nikde… ale za moment stejnými dveřmi vyšel inkognito ven David. Rychlé setkání, stisk ruky, poděkování, pohled do očí, podpis, který se mi nepodařilo rozluštit, a krátké objetí, spojení energií. Takhle to „vesmírný režisér“  umí někdy zařídit mně 🙂

Nový rozhovor s Davidem z května 2024 tady:

2 thoughts on “Knižní okénko 13 + video

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *