Moudrá slova plášťů bílých… podruhé

Asi nejsem sama, kdo se zamýšlí nad tím, co může sám udělat pro zbrždění rozběhnutého „kola šílenství“. Nejsem extrémista, nejsem barikádový bojovník, vlastně v sobě ani nemám potřebu měnit a probouzet druhé lidi. A tak, jak je mým zvykem, více pozoruji než prožívám. Když mám pocit, že mám k tématu promluvit, tak promluvím, když ke mně přijdou vyvážené a rozumné informace, tak je ráda předám dál. Ale především v sobě držím stálou hladinu klidu a neopouštím vizi, že příběh spěje ke svému happyendu.

Některé změny zkrátka přicházejí, aniž by se řídily tím, zda je chceme, nebo nechceme. Přispívá k nim totiž do velké míry už to, že exponenicálně nenarůstá počet nakažených, ale počet těch, co přestávají pod vlivem strachu všemu věřit a tzv. si o všem „myslí svoje“. Jenom touto změnou vnitřního postoje malinko přemění svůj osobní bod v kolektivním informačním poli. A protože jsme na těchto úrovních všichni propojeni, zcela jistě tím alespoň trochu ovlivní další body… někdo by to možná označil za jejich nákazu, jiný za léčení. V jednu chvíli těch bodů bude, a možná už jich tolik je, že bude překročen Rubikon. Tedy nebude možnost návratu. Přidávám pár dalších tipů ke shlédnutí a k zamyšlení. K nákaze či k léčení našich informačních bodů 🙂

Obsáhlejší, ale velmi racionální text od belgických lékařů a zdravotníků:

O nesmyslnosti plošného testování:

Další související odborný pohled:

Největší německá veřejnoprávní televize ARD „o návratu k rozumu“ – Ano, přehnali jsme to:

 

… a na závěr ještě nádherně hluboké zamyšlení jedné celostní lékařky, dovoluji si dát odkaz na článek O vyměřeném čase na jejím blogu. Vyjadřuje v něm to, co i já podobně cítím, neboť zmiňované knížky od Elisabeth Kübler-Ross jsem četla a též mě velmi obohatily.
(zdroj tady)

 

2 thoughts on “Moudrá slova plášťů bílých… podruhé

  1. Gábi, díky za příspěvek, není možné než souhlasit. A jsem moc ráda, že se nám podařilo setkání o víkendu. Yvona

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *