Ladění endokrinního systému

Endokrinní systém (tedy soustava žláz s vnitřní sekrecí) se společně s nervovým systémem podílí na řízení funkcí lidského organismu. Můžeme si ho představit jako dirigenta, který jemnými pohyby taktovky řídí velikánský orchestr. Tím orchestrem je naše tělo, všechny jeho orgány, tkáně, miliardy buněk, které by měly pracovat v součinnosti. Tak, aby hudba, kterou orchestr hraje. zněla harmonicky. Taktovkou jsou hormony, určité chemické látky, které fungují jako informační přenašeče. Aby mohly hormony cílové buňky ovlivnit, musejí se nejprve navázat na receptor, což si můžeme představit jako zapadnutí klíče do zámku. Navázáním se spustí kaskáda dějů se specifickým účinkem v buňce. V malém množství dokáží hormony velké věci. Pro představu: Například štítná žláza člověka vyloučí v průběhu celého života do krve jen dva gramy hormonu. Tisícina gramu inzulinu ze sli­nivky břišní postačí k tomu, aby udržela v rovnováze obsah cukru v krvi dvou set lidí. A na vrcholu plodnosti, v nejlepších letech, vyprodukují varlata jednoho muže deset miliardtin gramu testosteronu.

Z toho plyne, že je vhodné mít své žlázy a jejich funkce precizně vyladěné. K ladění vám může pomoci následující vizualizace. Stačí si sednou, zavřít oči, volně dýchat a představovat si…

2 thoughts on “Ladění endokrinního systému

  1. Dobrý den paní Benešová, dnes jsem poprvé otevřela vaše stránky a teď jsem si pustila ladění endokrinního systému. Úžasné. Děkuji. Ještě si přečtu vaše články a uvažuji o setkání s Vámi.
    Mějte krásné jarní dny Bronislava Dudová

    1. Tak to mě těší… ony tyto informační postupy opravdu dost fungují… a příp se ozvěte. G

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *